Highlander - extrmn vytrvalostn zvod

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pokyny 2018

E-mail Print PDF

 

HIGHLANDER 2018 – POKYNY K ZÁVODU

Přebor Moravy v extrémních sportech jednotlivců

Termín závodu: 13. 10. 2018

Pořadatel závodu: sportovní klub OK Jihlava, z.s.

Centrum závodu: obec Rantířov u Jihlavy www.obecrantirov.cz

Parkování: v obci (bude upřesněno pořadateli)

Přihlášky: Elektronicky emailem na adresu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Do přihlášky uveďte jméno příjmení, adresu, datum narození, zda požadujete ubytování (Pá, So), požadavek na půjčení lodě, čipu, číslo mobilního telefonu. Neúplná přihláška nebude přijata.

Na místě omezený počet je startovné zvýšené o 100 Kč.

Kategorie: A – Muži

B – Ženy

C (A-vet) – Veteráni (věk nad 45 let včetně)

D – dvojice (MM mužské mají trať shodnou s muži - A, MIXy mají shodnou trať s kat. B)

S– Speed (hladký běh (cross), MTB, lodě – předpokládaný čas vítěze cca 3,5 hodiny)

F – dětský závod (běh, kolo, překážková dráha, možná mini OB)

Startovné: pro přihlášené a provedenou platbu do 5.10.2018 zahrnuje startovné teplé jídlo a čaj po závodě. Děti přihlášené a startovné zaplacené do 6.10. získají upomínkové triko.

Startovné (vč. půjčení lodi): pro členy ČAES A-500Kč, B-500Kč, C-500Kč, D-700Kč, S-300Kč, F-70Kč, pro nečleny dvojnásobek, možno se zaregistrovat do ČAES na místě.

Startovat mohou pouze závodníci, kteří v den závodu dosáhnou 18-ti let věku. Závodníci závodí na vlastní nebezpečí což stvrdí před startem podpisem.

Pro dětský závod je nutné mít podepsané prohlášení od rodičů o souhlasu a účasti na vlastní nebezpečí!

Prezentace: v sobotu 13. 10. 2018 od 9:00 do 10:30 v centru závodu. Všichni závodníci se musí dostavit na prezentaci osobně kvůli podpisu! Závodník, který se nedostaví na prezentaci, nebude připuštěn na start.

Ubytování, převlékání: v centru závodu ve zděné budově – kulturní dům. Spaní ve vlastních spacácích. Postele nejsou k dispozici. Vezměte si přezůvky.

Převlékání - ve zděné budově kulturního domu Rantířov. Cena ubytování 100Kč/osoba.

Umývání: sprchy na fotbalovém hřišti v blízkosti centra závodu. Doba otevření sprch bude pořadateli upřesněna v den akce.

Start a výklad trati:

10:15 - start dětského závodu (postupně budou startovat jednotlivé věkové kategorie)

11:10 - výklad trati – velmi doporučujeme absolvovat

11:30 – hromadný všech závodníků a kategorií

Disciplíny – pořadí může být upraveno v pokynech

Před startem závodu jsou závodníci povinni čip SI vynulovat zkontrolovat (krabička Clear a Check).

1. Terénní běh společná disciplína pro všechny kategorie – okruh bude značen fáborky cca 2 km - terén+lesní, polní cesta. Start i cíl tohoto běhu je ve stejném místě, v centru závodu.

V cíli běhu razí závodník krabičku čipem .

2. Kategorie A,C, D-MM, zahřívací MTB, cca 8 km, značený okruh. Během tohoto okruhu razí závodníci do mapy/průkazky průjezd dvěma kontrolami (červenobílý lampion s kleštičkami).

3. Orientační běh společná disciplína pro všechny kategorie (kromě kategorie SPEED)

Shluky kontrol, muži 4 shluky po 5 kontrolách, ženy 3 shluky. Délka 7-8km.

Doporučená výbava: buzola

Časový limit: do 14:15 – závodník/dvojice, který v tomto čase neabsolvuje všechny kontroly orientačního běhu, dostane trestných 30 min navíc (bude přičteno v cíli) a může dále absolvovat závod.

Na startu a v cíli orientačního běhu razí závodník čipem krabičku .

4. Horské kolo společná pro všechny kategorie –zhruba 40 km. Převážná část trasy vede po zpevněných cestách, které budou sjízdné za každého počasí. Zbytek trasy je pak po lesních a polních cestách. Na trati se několikrát kříží silnice II. a III. třídy. Dbejte proto zvýšené pozornosti a nezapomeňte se pořádně rozhlédnout!! Zde se určitě závod nerozhoduje J. Dodržujte pravidla silničního provozu. Na trati horských kol pak naleznete všechny zbylé disciplíny (lezení , lodě na závěr), proto si na horské kolo vezměte věci, které potřebujete pro absolvování těchto disciplín. Vysvětleno bude také při výkladu trati.

Značení trasy: v místech křižovatek, mimo turistické značky u odboček jsou pouze na zemi nastříkány oranžové značky H s šipkou. Velká část trasy tedy není značena neboť vede po standardních turistických trasách. Je povinné dodržovat trasu závodu.

Během okruhu razí závodníci do mapy/průkazky průjezd kontrolami (červenobílý lampion s kleštičkami).

Povinná výbava: cyklistická helma, tužka, pero nebo fixa (bez ní nebude závodníkovi umožněno vystartovat), čelovka, blikačka, reflexní proužek, horské kolo (v nejhorším případě trekingové), mobilní telefon, v případě nouze volejte 731194399

Doporučená výbava: mapník na kolo (mapy nebudou vodovzdorně upravené), oblečení s reflexními prvky.

5. Lezení společná disciplína pro všechny kategorie – lezení na skále, která se nachází na okruhu horských kol. V lese bude připraveno několik boulderů, které budou bodově klasifikovány podle obtížnosti. Bodové limity a detaily budou vysvětleny a upřesněny před startem při výkladu tratě a vyvěšeny v centru závodu a na místě lezení a na průkazce). U dvojic mohou lézt oba, body se s čítají (oba mohou lézt shodný boulder).
V případě nedosažení stanovených limitů musí závodník absolvovat trestný běh podle velikosti manka (na T1, T2 či T3 kontrolu – po značené trati). Nejvzdálenější T3 na 20 minut běhu. Každý závodník se musí alespoň pokusit na bouldery nastoupit.

Doporučená výbava: lezačky a magnesium (není možné si půjčovat boty mezi závodníky).

Při příjezdu k lezení a při odjezdu razí závodník čipem krabičku .

6. Lodě - společná pro všechny kategorie – se bude odehrávat na krásném místě v bezprostřední blízkosti Startu a Cíle. Za použití otevřených kánoí s pádly určenými pro kánoe. Dle přiložené mapy objedou závodníci několik kontrol, které orazí do průkazky. Předpokládané časy nejrychlejších mužů cca 30 minut.

Povinná výbava: záchranná vesta.

Zakázaná výbava: Kajak a kajakářské pádla

Časový limit: pokud závodník nedorazí do 18:30 h k lodím, nebude již na lodě vpuštěn (bude mu připočtea 60 min bonifikace a pokračuje v závodě).

Při příjezdu k  lodím a při odjezdu razí závodník čipem krabičku .

V cíli pod obloukem HUDY razí závodník cílovou krabičku , pořadí oražení je celkovým pořadím v závodě.

Po celou dobu závodu jsou závodníci povinni mít na sobě viditelně připevněné startovní číslo a vézt si SI čip.

První pomoc: Každý závodník závodí na vlastní nebezpečí. V centru závodu bude přítomen zdravotník pro poskytnutí první pomoc.

Mytí: závodníkům bude umožněno vysprchovat se (teplá voda pro nejrychlejší do vyčerpání zásob J)

Mytí kol: provizorní mytí kol, lavory+smeták

Vyhlášení výsledky: cca mezi 20 – 21 hodinou po dojezdu posledního závodníka, v  kategorii A a B bude vyhlášeno 6 nejlepších závodníků a závodnic, u ostatních 3-4 nejlepší, u kategorie speed vítěz.

Občerstvení: Po absolvování závodu každý závodník dostane teplé jídlo. Během závodu na trati není občerstvení zajišťováno.

Restaurace U Tomáše – Rantířov.

Pořadatelé:

Ředitel závodu - Vít Kasal (731194399)

Hlavní rozhodčí – Kamil Talavašek (775184085)

Dětský závod - Aleš Prášil (606722484)

Motto závodu: Lepší se opotřebovat než zrezivět!

Děkujeme všem sponzorům za podporu

A VLASTNÍKŮM LESA ZA VSTŘÍCNOST!

 

Last Updated on Thursday, 04 October 2018 17:57